Tüm Dünya’da etkili olan COVİD-19 salgını, canlı yayın etkinliklerinin artış yapmasına neden oldu. Ülkemizde de Covid-19 salgının yaşandığı bu dönemde ünlüler bile canlı yayında konserler vermeye başladılar. Evlerden çıkamadığımız bu dönemde izleyebileceğiniz YouTube canlı yayınları, etkinlik ve konser platformlarını sizlere sunmak istedik.

Social Distancing Festival

Social Distancing Festival, opera, dans ve tiyatro performanslarına kadar geniş canlı yayın skalasına sahip bir web sitesidir. Sitenin takviminde Mart ayı içerisinde 2-3 etkinliğin bulunduğu görülürken şuanda gün başına yaklaşık olarak 20 etkinlik bulunmaktadır. Sizlerde evinizden sanat faaliyetlerine katılmak isterseniz bu siteyi ziyaret edebilirsiniz.

İBB – #SosyalMisafir

Periscope üzerinden canlı yayınlar yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), müzisyenleri yayına konuk alarak canlı konserler düzenlemekte ve ayrıca spor hocaları eşliğinde yapılan yayınlarla vatandaşlara spor faaliyetlerinde destek olmaya çalışmaktadır. Her gün yayına konuk olarak alınacak sanatçıları ve canlı yayın saatlerini IBBTV Twitter hesabı üzerinden duyurulmaktadır.

My Open Stage

My Open Stage üzerinden etkinlikleri canlı olarak izlemenin yanı sıra sanatınızla ilgili dersleri de alabiliyorsunuz. Bazı canlı yayınlar ve dersler 5 TL gibi oldukça uygun bir ücrete kullanıcılara sunulmaktadır. Ayrıca operadan tiyatroya, baleden konserlere birçok etkinliği de ücretsiz şekilde canlı olarak izleyebilirsiniz.  

Filmmor

Filmmor Kadın Filmleri Festivali, 18 yıllık geçmişinden yararlanarak derlediği filmleri, üreticilerin katkılarıyla her gün 1 tane olmak üzere web sitesinde yayınlamaktadır. Her gün saat dörtte yayına açılan filmler, 24 saat online olarak izlenebilir halde bulunuyor. Her gün hangi filmin yayınlanacağının duyurularını Filmmor sosyal medya hesaplarından takip ederek öğrenebilirsiniz.

Live Music Archive  

Internet Archive web sitesinde yer alan Live Music Archive, 200.000’den fazla müzik ve konser yayınını bünyesinde bulunduruyor. Genellikle fazla tanınmamış yerel sanatçıların performanslarını bulabilirsiniz bu devasa arşivi ziyaret edebilirsiniz, evden çıkılmayan bu günlerde iyi vakit geçirmenizi sağlayabilir.

IDFA Documentaries

International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA), web sitesinde festivale katılmış belgeselleri ücretsiz olarak yayına açmaktadır. Şu anda festivalin web sitesinde ücretsiz olarak 340’dan fazla belgeseli inceleyebilir ve ulaşabilirsiniz.

Beckett by Brook

Théâtre des Bouffes du Nord’un vimeo video kanalından Samuel Beckett’in yazdığı, Peter Brook ve Marie-Hélène Estienne yönettiği oyun olan Beckett by Brook’u izleyebilirsiniz.

Kumbaracı 50

Kumbaracı50 adıyla bilinen tiyatro topluluğu, Altidan Sonra Tiyatro Youtube kanalında her gün Kapı Açık Kalmış adıyla canlı yayın yapmaktadırlar. Youtube kanalı üzerinden isterseniz önceki günlerde yayınlanan performansları da izleyebileceğiniz gibi canlı yayınları da takip edebilirsiniz.

Viyana Devlet Operası Konserleri

Viyana Devlet Operası evde canlı yayın platformu ile abone olanlara sahip olduğu opera arşivinin tüm videolarını açmaktadır. Ayrıca operaları canlı yayında izleyebilme imkânı da sunmaktadır. Şuan da 30 günlük ücretsiz deneme sürümü ile bir ay boyunca deneyebildiğiniz platforma abone olmak isterseniz aylık 16.90 Euro ücreti ile abone olabilirsiniz.

Kategoriler: Genel