Özellikle yaz döneminin en önemli eğlenceleri açık hava etkinlikleri veya festivallerdir. Özellikle üniversite öğrencilerinin bir araya gelerek eğlendiği bu etkinlikler kalabalık ortamlardan yarattığı için yönetilmesi zor organizasyonlardır. Büyük kalabalıkların canlı performansları seyretmek için bir araya geldiği bu tür organizasyonlarda mutlaka birkaç bölümde aksaklıklar yaşanabilmektedir. Bizlerde yaşanabilecek aksaklıklara göre sizler için kalabalık etkinliklere gitmeden yanınıza almanız gereken eşyalarla ilgili bir liste hazırladık. Bu listede bulunan eşyalar sizlerin olası aksaklıklardan daha az etkilenmenizi sağlamak içindir.

1-Tuvalet Kâğıdı / Islak Mendil

Büyük kalabalıkların bir araya geldiği etkinliklerde insanlar aynı anda yemek yiyip aynı anda sıvı tükettikleri için tuvaletlerin temizlenmesi bazen aksayabilmektedir. Kalabalık bir etkinliğe veya festivale gitmeden önce bu gibi bir durumun yaşanabileceğini öngörerek hazırlıklı gitmenizde yarar vardır. Etkinliğe gitmeden önce yanınıza tuvalet kâğıdı ve ıslak mendil alarak bu konuda oluşacak bir aksaklıktan daha az etkilenebilirsiniz.

2-Yemek  

Yemek sırası özellikle açık hava festivallerinde veya büyük kalabalıkların bir araya geldiği etkinliklerde etkinlik alanından çıkışınıza izin verilmediğinde karşılaşabileceğiniz bir durumdur. Etkinlik alanından çıkışlara izin verildiğinde alan içerisindeki yemek yerleri fazla yoğun olmayacağından böyle bir durumla karşılaşmazsınız. Böyle bir yemek sırasıyla karşılaştığınız durumda yanınıza bu yemek sırasını beklerken açlığınızı yatıştıracak bir atıştırmalık bulundurmanız iyi olacaktır. Bu durum için alabileceğiniz diğer bir önlem ise etkinlik daha tam olarak bitmeden sonlarına doğru yemek almak için harekete geçmektir. Böylece büyük kalabalıktan önce davranarak az bir sıra varken yemeğinizi hızlıca alabilirsiniz.

3-Temizlik

Büyük etkinliklerin çoğu birkaç gün sürebilmektedir. Bu süre zarfından etkinlik alanında çadırlarıyla kamp yaparak kalanların karşılaştığı aksaklıklardan biri de duş almak için yerlerin bulunmamasıdır. Hatta kalabalığın fazla olduğu bu gibi etkinliklerde su dahi bulmanız zor olabilmektedir. Bu gibi durumlarda vücudunuzu olmasa da elinizi ve yüzünüzü yıkayabileceğiniz kadar yanınızda su getirmeniz sizler için iyi bir çözüm olacaktır.

4-Güneş Kremi

Yaz aylarında yapılan açık hava etkinlikleri eğlenceli olduğu doğrudur. Böyle açık hava etkinliklerinde gün boyu güneşe maruz kalabilirsiniz. Bu denli güneşe maruz kalırsanız cildiniz yanabilir hatta geri dönüşü olmayan sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Yaz aylarında uzun süre güneşe kalacağınız etkinliklere giderken yanınıza şemsiye benzeri bir eşya alarak kendinizi güneşten koruyabilirsiniz. Şemsiyenin size yük olacağını düşünürseniz eğer size tavsiyemiz yanınıza etkili bir güneş kremi almanızdır.

5-Şarj Aleti

Günümüzde artık hepimiz yanımızda akıllı telefonlar, akıllı saatler taşıyoruz bu cihazların ise neredeyse günlük olarak şarj edilmesi gerekmektedir. Büyük kalabalıkların olduğu etkinliklere gittiğinizde bu etkinliklerin genellikle birkaç gün sürdüğünü unutmamalısınız. Etkinlik alanında sizin telefon veya diğer teknolojik aletlerinize uyumlu şarj aleti bulamayabilirsiniz. Bu yüzden etkinlik sırasında telefon, saat, kamera gibi teknolojik aletlerinizin şarjlarının biteceğiniz öngörmeli ve şarj cihazlarını mutlaka yanınıza almalısınız.

6-Powerbank

Etkinlik alanındaki kalabalık arttıkça oradaki tüm insanların kullandığı bölümlerde aksamalar meydana gelebilmektedir. Bu bölümlerden biri ise herkesin telefonunu şarj edeceği prizlerde meydana gelmektedir. Etkinlik alanında her zaman boş bir priz bulamayabilirsiniz. Ayrıca bulduğunuz prizlerin çalışmama ihtimalide vardır. Bu gibi bir durumda telefonunuzun şarjının bitmesini engellemek için yanınıza birkaç tane powerbank almanızı tavsiye ederiz.

Kategoriler: Genel