Bilimsel ve teknolojik yenilikler, dün olduğu gibi bugün de bireylerin yaşamlarını değiştirip davranışlarını etkilemektedir. Yeniliklerle gelişmelere uyum sağlamak ve katkı sağlamak için bireylerin kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir.

Kişisel gelişim söz konusu olduğundaysa karşımıza öncelikle 21. Yüzyıl yetkinlikleri çıkıyor. Teknolojinin olmazsa olmazları olarak nitelendirilen ve yıllar geçtikçe önem sırası farklılaşabilen bu yetkinlikler, hayatın her alanında bireyleri başarıyla tanıştırmaktadır. 21. Yüzyıl yetkinlikleri, dendiğinde ön plana çıkanlar şu şekilde; karmaşık problem çözme, yaratıcılık, yargı ve karar verme, eleştirel düşünme, medya okuryazarlığı, insan yönetimi, girişimcilik/inovatiflik, koordinasyon ve duygusal zekâ. Tüm bu gibi yetkinlikler, çalışan ve dolayısıyla iş yeri başarısına direkt olarak etkisi bulunmaktadır.

21. Yüzyıl’da ortaya çıkan yetkinlikler, eğitim yaşamı süresince kazanılabildiği gibi eğitim yaşamının sonlanmasının hemen arkasından da düzenlenen eğitim ve etkinliklere katılarak kazanılabilir. İnovasyon, girişimcilik ve teknoloji gibi içinde bulunduğumuz dönemde popüler olan konularda kendinizi geliştirmek için 2021 senesinde online olarak katılabileceğiniz etkinliklerse şu şekilde:

Bıg Bang Start-Up Challenge

Start-up’lar, her yıl İstanbul Teknik Üniversitesi ile İTÜArı tarafından organize edilen BigBang Start-Up Challenge’a katılarak girişimlerini tanıtma, yeni fikir ve girişimcilerle tanışma ve bağlantı kurma şansı yakalamaktadırlar. Birçok yatırımcının da yer aldığı etkinlikte start-up’lar büyük ödülden pay kapmak için birbiriyle mücadele etmektedirler. 2020 yılında aralık ayında organize edilen etkinliğin 2021 yılına hangi tarihte gerçekleştirileceği, etkinliğin resmî web sitesinden öğrenilebilir.

HBR Türkiye

Harward Business Review (HBR) Türkiye de farklı konularda webinar’lar organize eden kuruluşlardan biridir. 2021 senesinde HBR’nin organize edeceği ilk etkinlik “Teknolojiyi Kullanarak Değer Yaratanlar ve Akıllı İşletme Yolculuğu Deneyimleri” dir. 4 Şubat günü, saat 15.00’te start alacak etkinlikte, teknolojiyi kullanarak değer üretenler, akıllı işletmelere yönelik tecrübelerini paylaşacak. HBR Türkiye’nin yıl içinde gerçekleştireceği webinar’ları takip etmek için internet sitesini takip edebilirsiniz.

Slush

Slush, dünyanın en büyük global girişimcilik organizasyonlarından biridir. 12 yıllık bir geçmişe sahip olan Slush, Helsinki – Finlandiya’da düzenlenmektedir. Burada binlerce girişimci ile yatırımcı bir araya gelme fırsatı yakalıyor ve girişimcilere somut önerilerde bulunulmaktadır. Corona virüs nedeniyle 2020 senesinde gerçekleştirilemeyen etkinliğin 2021 senesinde yapılması planlanıyor. Etkinlik hakkında bilgi edinmek internet sitesini ziyaret edebilirisiniz.

Startup İstanbul

Küreselleşmeye açılan kapı “gateway to go global” sloganına sahip Startup İstanbul, girişimci insanları dünyanın dört bir tarafındaki yatırımcılar, mentorlarla ve teknoloji firmalarıyla bir araya getirmektedir. Startup İstanbul, girişimcilerin sunumlarını yapmalarına da olanak sunuyor ve en iyi girişimcileri seçmektedir. Geçtiğimiz yıl 20 Ekim-11 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinliğin 2021 tarihleri henüz açıklığa kavuşmadı. Etkinliğe dair güncellemeleri takip etmek web sitesini takip edebilirsiniz.

Webrazzi Summıt

“Türkiye’nin En Etkili Girişimcilik ve Teknoloji Konferansı” sloganına sahip Webrazzi Summit etkinliği, 2010 senesinden bu yana düzenli olarak yapılmaktadır. Yapay zekâ, e-ihracat, sosyal inovasyon, teknolojik gelişmeler ve daha birden fazla konu da sektörün önemli isimlerini bir araya getiren etkinlik, 2021 yılında 20 Ekim’de gerçekleştirilecek. Detaylı bilgi web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Webrazzı Dijital

Webrazzi Dijital “Türkiye’nin En Etkili Dijital Konferansı” sloganıyla bilinmektedir. Dijital dönüşümden tutun internet reklamcılığına dijital evrenin kilit kısımlarını aydınlatan etkinlik, bu sene 7 Nisan’da sevenleriyle buluşuyor. Detaylı bilgi web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Kategoriler: Genel